Zradlo

Obrázky

Když mám čas a chuť, ráda si maluju. Když mám méně času, ale mám chuť, ráda si fotím. Bohužel mám poslední dobou málo příležitostí mít čas a chuť, protože jsem líná.

Živá je galerie Únik, kam jsem přes léto přidala pár obrázků. Chystám se oživit také galerii portrétů a možná přidám ještě jednu menší s malbami na stěny, až dokončíme malby na stěny :-)

Vřele doporučuji k výuce tohoto krásného řemesla ZUŠ Bohumín - výtvarný obor, kde jsem strávila spoustu let a ukončila si tak dvojstupňové základní umělecké vzdělání. :-) (to je totiž übercool)

O výtvarce v ZUŠ Beroun

Nějakou dobu jsem nemalovala, nekreslila... tvoření rychlostí jeden obraz za rok (a jenom jestli). V hlavě příliš plno, vůbec hodně unaveno a prostě není čas. Čím to je? A co s tím? Vešla jsem se jako poslední člověk do kurzu pro dospělé v ZUŠce v Berouně. Tak prvně bez vysvědčení. Jaké to je? Přidám tentokrát jak věci, co se mi líbí, tak i ty, co se mi až tolik nelíbí. Protože tyhlety ZUŠ kurzy jsou hodně zážitkové a vždycky se dělá něco nového.


Učebny ala E. Gorey

Malby na stěnách učebny JŠ Rosa silně inspirované prací E. Goreyho. Pár návrhů je z povídky Doubtful Guest, jeden větší návrh se opírá o The Gashlycrumb Tinies Motiv na větší návrh z abecední povídky byl svým způsobem dost vynucený - čtyřpísmenné (kvůli velikosti stěny) slova kde dvojice jsou právě sudě po sobě jdoucí písmena abecedy (kvůli rýmu) jsme našli jenom dvě - STOP a STAB. To druhé nám znělo až příliš morbidní, to už bychom asi nezakryli, i když obrázek u B je moc hezký :-)


Únik

Mix různých obrázků, které nemají vlastní téma nebo jsou v tématu zastoupeny v příliš malém počtu. Nově obsahuje tři obrázky na téma Dinosaurus a já (progresa, vodové barvy, akryl) a malbu makového dráčka. Pak něco na téma Únik (akrylovými barvami o velikosti 50×50 cm). Ještě teda o nějaké sérii nemůže být řeč, ale zcela určitě se ještě bude rozrůstat, nebo ne, ale radši kdyby jo.


Portréty

Ukázky portrétů různě blízkých i vzdálených lidí v rozličných kresebných i malebných technikách.
Kdybyste se někdo chtěli nechat nakreslit, tak já chci taky, ale sedět na to je dost nuda.


Zátiší

Nejlepší věc na kreslení zátiší je ta, že vás model nezbije, když mu uděláte dlouhý nos nebo moc tlustý krk. Upřímně si myslím, že hlavně proto, že boty, křesla, klobouky ani petrolejové lampy nic takového nemají. Taky u něj nemusíte nic moc vymýšlet. Ono to skoro ani nejde.


Manga

Nic sofistikovaného tady psát nebudu, jsou to manga obrázky progresama a jsou na nich princezny. :-)
©Vendula Rosová 2010 - 2019